Prohlížeč má zakázaný Javascript. Prosím, povolte ho pro plnou funkčnost systému a obnovte stránku.
Prohlížeč má zakázané cookies. Prosím, povolte je pro plnou funkčnost systému a obnovte stránku.
 
Zavřít režim celé obrazovky
Název: A visual ergonomic evaluation of different screen types and screen technologies with respect to discrimination performance
Další názvová informace:
Překlad: Vizuální ergonomické hodnocení různých typů a technologií obrazovek s ohledem na výkonnost při rozlišování
Autor: Oetjen, Sophie
Ziefle, Martina
Klíčové slovo: počítače přenosné
displeje
obrazovky
rozlišení
anizotropie
hodnocení ergonomické
Anotace: An increasing demand to work with electronic displays and to use mobile computers emphasises the need to compare visual performance while working with different screen types. In the present study, a cathode ray tube (CRT) was compared to an external liquid crystal display (LCD) and a Notebook-LCD. The influence of screen type and viewing angle on discrimination performance was studied. Physical measurements revealed that luminance and contrast values change with varying viewing angles (anisotropy). This is most pronounced in Notebook-LCDs, followed by external LCDs and CRTs. Performance data showed that LCD's anisotropy has negative impacts on completing time critical visual tasks. The best results were achieved when a CRT was used. The largest deterioration of performance resulted when participants worked with a Notebook-LCD. When it is necessary to react quickly and accurately, LCD screens have disadvantages. The anisotropy of LCD-TFTs is therefore considered to be as a limiting factor deteriorating visual performance.
Jazyk dokumentu: eng
Název zdroje: Applied Ergonomics
Ročník: 40
Číslo: 1
Rozsah (stránky): s. 69-81
Rok vydání: 2009
Publikováno na URL:
Připojené soubory: Soubory k článkuoetjen
Odborná knihovna VÚBP, Jeruzalémská 1283/9, 110 00 Praha 1, E-mail: knihovna@vubp.cz
Tento výsledek byl finančně podpořen z institucionální podpory na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace na léta 2018–2022 a je součástí výzkumného úkolu 05-S4-2021-VÚBP Zefektivnění vyhledávání v digitálním archivu BOZP Safe a propojení s Encyklopedií BOZP, řešeného Výzkumným ústavem bezpečnosti práce, v. v. i., v letech 2021–2022.
{{'asyncop.tasklist' | i18n}}
{{job.message}} {{job.fileName}}