Prohlížeč má zakázaný Javascript. Prosím, povolte ho pro plnou funkčnost systému a obnovte stránku.
Prohlížeč má zakázané cookies. Prosím, povolte je pro plnou funkčnost systému a obnovte stránku.
 
Zavřít režim celé obrazovky
Název: Wie nutzen Unternehmen externe Unterstützungsangebote zu psychischer Gesundheit?
Další názvová informace: ein Blick auf die Dienstleistungsbranchen ambulante Pflege und IT-Dienste
Překlad: Jak firmy využívají externí nabídku podpory v oblasti duševního zdraví?: pohled na ambulantní péči a IT služby v rámci sektoru služeb
Autor: Stange, Lena
Klíčové slovo: zdraví duševní
práce duševní
služby
technologie informační
péče ambulantní
intervence
podpora zdraví
Anotace: Velká část německé pracovní síly je zaměstnána v sektoru služeb. Zaměstnanci, jejichž práce se vyznačuje flexibilními interakcemi, se potýkají s obzvláště náročnými úkoly. Cílené intervence ze strany podniků s ohledem na duševní zdraví jsou poměrně vzácné. V rámci kvalitativní studie v projektu FlexiGesA ("Designing flexible service work to promote health") bylo v severozápadním Německu dotazováno dvanáct odborníků působících v oblasti ambulantní péče a IT služeb a zainteresovaných stran v oblasti poskytování sociálních služeb a podpory zdraví na pracovišti, aby byla zhodnocena situace a potřeba změny s cílem zjistit, jaké podpůrné služby jsou k dispozici pro řešení duševního stresu zaměstnanců a do jaké míry jsou využívány. Výsledky ukazují, že z pohledu dotazovaných zúčastněných stran, které v této oblasti působí, stále existují nedostatky, částečně v oblasti informovanosti, ale především v oblasti propojení podpůrných služeb.
Jazyk dokumentu: ger
Název zdroje: Zeitschrift für Arbeitswissenschaft
Ročník: 77
Číslo: 3
Rozsah (stránky): 323–336
Rok vydání: 2023
Publikováno na URL:
Připojené soubory: Soubory k článkuWie nutzen Unternehmen
Odborná knihovna VÚBP, Jeruzalémská 1283/9, 110 00 Praha 1, E-mail: knihovna@vubp.cz
Tento výsledek byl finančně podpořen z institucionální podpory na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace na léta 2018–2022 a je součástí výzkumného úkolu 05-S4-2021-VÚBP Zefektivnění vyhledávání v digitálním archivu BOZP Safe a propojení s Encyklopedií BOZP, řešeného Výzkumným ústavem bezpečnosti práce, v. v. i., v letech 2021–2022.
{{'asyncop.tasklist' | i18n}}
{{job.message}} {{job.fileName}}