Prohlížeč má zakázaný Javascript. Prosím, povolte ho pro plnou funkčnost systému a obnovte stránku.
Prohlížeč má zakázané cookies. Prosím, povolte je pro plnou funkčnost systému a obnovte stránku.
 
Zavřít režim celé obrazovky
Název: Biomechanical assessment of the design and efficiency of occupational exoskeletons with the AnyBody Modeling System
Další názvová informace:
Překlad: Biomechanické hodnocení konstrukce a účinnosti pracovních exoskeletů pomocí systému AnyBody Modeling System
Autor: Auer, Simon
Klíčové slovo: exoskeletony
pohyby
snímače
ergonomie
biomechanika
Anotace: Exoskelety byly vynalezeny před více než 100 lety, ale populární se staly až v posledních dvou desetiletích, zejména v pracovním průmyslu, protože mohou výrazně snížit pracovní zátěž. Nejčastěji se exoskelety používají pro dolní část zad a ramena, protože se jedná o často postižené oblasti těla. Všem zařízením je společné, že jejich účelem je snížit vnitřní zátěž zranitelných oblastí těla. Přesto je stále málo známo, jak se biomechanické zatížení lidského těla při používání exoskeletů mění. Proto jsou zapotřebí další analýzy. Slibným kandidátem na ně jsou muskuloskeletální modely, které jsou založeny na přístupu inverzní dynamiky a mohou vypočítat vnější parametry, jako jsou síly reakce na zem nebo jiné interakční síly, a také vnitřní parametry, jako jsou reakční síly v kloubech nebo svalové aktivity. Různé příklady v literatuře ukazují, že tyto modely se stále častěji používají pro posuzování biomechanických účinků exoskeletů na lidské tělo. Kromě toho mohou muskuloskeletální modely vypočítat biomechanické zatížení člověka s exoskeletem a bez něj pro všechny druhy aplikací a umožňují vyhodnotit jejich účel.
Jazyk dokumentu: cze
Název zdroje: Zeitschrift für Arbeitswissenschaft
Ročník: 76
Číslo: 4
Rozsah (stránky): 450-458
Rok vydání: 2022
Publikováno na URL:
Připojené soubory: Soubory k článkuBiomechanical assessment
Odborná knihovna VÚBP, Jeruzalémská 1283/9, 110 00 Praha 1, E-mail: knihovna@vubp.cz
Tento výsledek byl finančně podpořen z institucionální podpory na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace na léta 2018–2022 a je součástí výzkumného úkolu 05-S4-2021-VÚBP Zefektivnění vyhledávání v digitálním archivu BOZP Safe a propojení s Encyklopedií BOZP, řešeného Výzkumným ústavem bezpečnosti práce, v. v. i., v letech 2021–2022.
{{'asyncop.tasklist' | i18n}}
{{job.message}} {{job.fileName}}